مشمولان عزیز ما در این مقاله می خواهیم در مورد شرایط معافیت کفالت پدر با داشتن برادر اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. و مشمولانی که قصد دریافت این نوع معافیت را دارند می توانند با مطالعه مقاله ما در این خصوص از شرایط و مراحل و مدارک این معافیت مطلع شوند . خدمت سربازی و معافیت از آن یکی از مهمترین مشغله های فکری جوانان است. به دلیل اینکه وارد شدن به بازار کار، بیمه شدن، خروج از کشور و بسیاری از کارها به معافیت نظام وظیفه یا کارت پایان خدمت سربازی نیاز دارد تمامی مشمولان مشتاق این هستند که بتوانند از خدمت نظام وظیفه سربازی معاف شوند. معافیت کفالت پدر با داشتن برادر یکی از انواع معافیت هاست که ممکن است شما دارای شرایط استفاده از آن باشید.در صورت مواجه با هر گونه سوال در این قسمت با همکاران ما در سامانه صدای مشاور در تماس باشند.شما عزیزی که به دنبال کسب اطلاعات در این مورد هستند می توانند با مطالعه مقاله ما پاسخ سوالات خود را دریافت کنند و همچنین شما عزیزان می توانید برای اطلاع بیشتر در مورد جزئیات این خبر از طریق تماس با شماره های درج شده در زیر با مشاوران ما در سامانه صدای مشاور در تماس باشید تا راهنمایی های و تجربیات کامل خود را در اختیارتان قرار دهند.

 

عزیزان همراه سایت نظام وظیفه می توانید برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص خبر های نظام وظیفه به خصوص شرایط معافیت کفالت پدر با داشتن برادر می توانید با سامانه صدای مشاور تماس حاصل کرده و از اطلاعات مشاوران تخصصی بهره مند شوند.

 

,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی نظام وظیفه "

 مشاوره دهنده تخصصی خدمت سربازی

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611

شماره ویژه شهر تهران  9092301612

و از موبایل همراه اول با شماره 99225595  تماس حاصل فرمایید

تماس از 8صبح تا 12شب

حتی ایام تعطیل

,,,,,,,

 

شرایط معافیت کفالت پدر

یکی از انواع راه هایی که می توان به وسیله ی آن از سربازی رفتن معاف شد، معافیت کفالت می باشد. این شاخه از معافیت ها، انواع مختلفی دارد که کفالت پدر یکی از آن هاست. چنانچه پدر مشمولی به دلیل بیماری و یا معلول بودن زمین گیر بوده باشد و این موضوع مورد تایید شورای پزشکی نظام وظیفه ی عمومی باشد، مشمول به عنوان کفیل پدر ناتوان خود بوده و از آن جایی که عملا سرپرستی و مراقبت از او را بر عهده دارد، می تواند معافی کفالت پدر را دریافت نماید. توجه داشته باشید که شرایط گرفتن معافیت کفالت پدر بیمار و نیازمند مراقبت، کمی با موارد دیگر متفاوت بوده و مقررات مخصوص به خود را داراست. حال نحوه ی دریافت معافی کفالت پدر همواره با سوالاتی همراه است که در این نوشتار به بررسی شرایط معافی کفالت پدر می پردازیم تا شما بتوانید از آن استفاده کرده و در صورت دارا بودن شرایط آن معافی کفالت پدر خود را دریافت نمایید.برای دریافت کفالت پدر شرایطی وجود دارد که مشمولین تنها در صورت داشتن این شرایط می توانند نسبت به دریافت معافی کفالت پدر اقدام نمایند.در غیر این صورت می توانند از شرایط انواع معافیت کفالت در سال جدید استفاده نمایند.شما عزیزان می توانید برای اطلاع بیشتر در مورد جزئیات این خبر از طریق تماس با شماره های درج شده در زیر با مشاوران ما در سامانه صدای مشاور در تماس باشید تا راهنمایی های و تجربیات کامل خود را در اختیارتان قرار دهند.
از جمله شرایط معافیت کفالت پدر عبارتند از:

 • سن کفالت پدر در سال 98 بایستی 70 سال یا بیشتر باشد.
 • پدر بیمار باشد و توان مراقبت از خود را نداشته باشد.
 • پدری که معلول و یا از کار افتاده باشد.

همچنین از جمله شرایط معافیت کفالت پدر برای مشمول عبارتند از:

 • مشمول بایستی سال تمام داشته باشد.
 • مشمول بایستی فاقد غیبت از سربازی باشد.
 • مشمول بایستی تنها نگهدارنده ی بالای سال پدر باشد.
   

 

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت کفالت پدر

از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت کفالت پدر عبارتند از:

 • یک قطعه عکس رنگی در سایز سه در چهار
 • اصل و یک برگ کپی از آخرین مدرک تحصیلی
 • اصلی و یک برگ کپی از کارت ملی و یا کارت ملی موقت
 • اصل و دو برگ کپی از تمامی صفحات شناسنامه مشمول
 • یک برگ کپی از تمام صفحات شناسنامه پدر، مادر، خواهران و برادران (در صورت وجود)
 • یک برگ کپی از کارت ملی پدر و مادر
 • تکمیل برگه ی مشخصات بستگان توسط مشمول

   

 

شرایط اخذ معافیت کفالت پدر

در صورتی که فرد مشمول تک فرزند پسر خانواده باشد و دارای غیبت سربازی نیز نباشد و یا در صورت داشتن غیبت شرایط توجیه غیبت سربازی را داشته باشد، می‌تواند با دارا بودن یکی از شرایط زیر نسبت به اخذ معافیت تک فرزندی یا معافیت کفالت اقدام نماید.پدر فرد مشمول بالای ۷۰ سال سن داشته باشد.پدر مشمول اگر کمتر از ۷۰ سال سن دارد توانایی کار کردن به دلیل بیماری را نداشته باشد و از کار افتاده باشد.
اگر پدر فرد مشمول در این وضعیت باشد پس نمی‌تواند از پس گذران امورات خانواده بر بیاید در نتیجه لازم است فرزند پسر تامین خانواده را بر عهده بگیرد.پدر فرد مشمول فوت کرده باشد و فرد مشمول وظیفه نگهداری از مادر و دیگر فرزندان را داشته باشد.پدر و مادر مشمول از هم طلاق گرفته باشند. در صورت طلاق پدر و مادر باید سی ماه از تارخ طلاق آن‌ها نیز گذشته باشد و مادر نیز مجدد ازدواج نکرده باشد.خانواده فرد مشمول تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد باشند.فرد مشمول دارای سه خواهر باشد.امکان دارد فرد مشمول دارای برادر نیز باشد و تک فرزند پسر خانواده نباشد در این صورت هم می‌تواند با دارا بودن برخی ازشرایط از قبیل: برادر سنش کمتر از ۱۸ سال باشد یا برادر نا توان باشد، از معافیت تک فرزندی یا معافیت کفالت استفاده کند.شما عزیزان می توانید برای اطلاع بیشتر در مورد جزئیات این خبر از طریق تماس با شماره های درج شده در زیر با مشاوران ما در سامانه صدای مشاور در تماس باشید تا راهنمایی های و تجربیات کامل خود را در اختیارتان قرار دهند.
مراحل اقدام جهت اخذ معافیت تک فرزندی یا کفالت به این صورت می باشد که اگر فرد مشمول که تک فرزند پسر است و دارای یکی از شرایطی است که در بالا گفته شد، می‌تواند نسبت به اخذ معافیت سربازی اقدام نماید.فرد مشمول باید با مراجعه به یکی از دفتر پلیس+۱۰ فرم‌های مربوط به معافیت را دریافت کند سپس باید به تکمیل فرم‌های مربوط به معافیت تک فرزندی بپردازد. پس از تکمیل فرم‌های مربوطه (فرم مشخصات فردی، فرم معاینه پزشکی، فرم سوابق تحصیلی) باید مدارک مورد نیاز را تهیه نماید.پس از تهیه مدارک و تکمیل فرم ها، آن‌ها را تحویل دفتر پلیس+۱۰ داده و جهت بررسی به سازمان نظام وظیفه ارسال می‌شود. پس از مدتی برای مشمول دعوت نامه‌ای ارسال خواهد شد و فرد مشمول به همراه پدر یا مادر جهت بررسی وضعیت باید به شورای نظام وظیفه مراجعه نماید.


 

 برای اطلاع بیشتر در مورد جزئیات این خبر از طریق تماس با شماره های درج شده در زیر با مشاوران ما در سامانه صدای مشاور در تماس باشید تا راهنمایی های و تجربیات کامل خود را در اختیارتان قرار دهند.

 

 

منبع :

شرایط معافیت کفالت پدر با داشتن برادر

 

آیا نظام قدیمی ها می توانند در کنکور 99 شرکت کنند-هزینه گرفتن پاسپورت-شرایط استخدام بانوان در نیروی انتظامی98 -میزان حقوق سربازان بر حسب مدرک تحصیلی98 -شرایط و نحوه استخدام یگان ویژه نیروی انتظامی 98-شرایط استخدامی نیرو انتظامی زن در سال 98-استخدام در نیرو انتظامی با مدرک لیسانس 98زمان و شرایط ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی  98 - 99-نحوه اطلاع از محل خدمت سربازی-نحوه دریافت کارت ایثارگری-هزینه گرفتن پاسپورت 98-نحوه دریافت کد سخا به صورت اینترنتی-لیست بهترین پادگان های ایران-شرط معدل ورود به هنرستان-تاریخ واریز حقوق سربازان نظام وظیفه 98 -شرایط و نحوه استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران سال 98 -ترتیب درجه های نظامی بر حسب مدرک تحصیلی سال 98 -ثبت نام آزمون سردفتری اسناد در سال 98  99 -مدارک لازم جهت خرید بیمه خدمت سربازی در سال  98 - وام خودرو جانبازان سال -کد سخا - استخدام وزارت دفاع -اعزام به خدمت -سهمیه ایثارگران در کنکور 98 -پیام آوران بهداشت -استخدامی نیروی انتظامی 98 -قیمت خرید خدمت سربازی-معافیت پزشکی چشم -

مشخصات

 • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
 • کلمات کلیدی: معافیت ,کفالت ,شرایط ,مشمول ,سربازی ,خدمت ,معافیت کفالت ,خدمت سربازی ,نظام وظیفه ,صدای مشاور ,سامانه صدای ,شرایط معافیت کفالت ,توانید برای اطلا?
 • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها